postheadericon ПІДБЕРЕЗНИКИ

підберезники

– гриб, який відноситься до сімейства болетових.

Знайти гриби цього виду можна в листяних, найчастіше – березових лісах з червня по жовтень. Вони також ростуть в тундрі біля карликових беріз. Підберезники відрізняються сіруватим, іноді чорним, капелюшком і тонкою шорсткою ніжкою.

Опис підберезників був би неповним без перерахування різновидів, які найбільш часто зустрічаються в Україні:

Підберезник звичайний. Цей гриб має опуклий, подушкоподібний капелюшок коричневого відтінку, щільну, подовжену ніжку, вкриту лусочками сірого кольору, а також білу м’якоть, яка не змінює колір на зламі.

Підберезник чорний. Різновид підберезників, який виділяється чорним або темно-бурим забарвленням капелюшка та щільною, покритою чорними лусочками ніжкою. Ці гриби краще ростуть на сирій, заболоченій території.

Підберезник розовіючий. Має коричневого або вохряного відтінку капелюшок, брудно-білу ніжку, покриту темними лусочками і щільну, розовіючу на зрізі м’якоть.

Підберезник болотний. Відрізняється білувато-кремовим (нерідко з блакитним або зеленуватим відтінком) капелюшком напівшаровидної форми, тонкою сірою ніжкою, покритою білястими лусочками, і м’якою, водянистої м’якоттю.

Помилковий підберезник. Фото цього гриба помітно відрізняється від фото підберезника звичайного, відмінними рисами помилкового підберезника є: рожевий, червоний або жовтий колір трубчастого шару, капелюшок буруватих відтінків, сітчастий малюнок на ніжці, а також розовіюча на зламі м’якоть. Гриб дуже гіркий, причому після готування гіркота не зникає, а тільки посилюється.

Підберезники відносяться до їстівних грибів другої категорії. Добре зберігаються в сушеному вигляді (при сушінні вони чорніють, але на смакових якостях грибів це ніяк не відбивається). Перед вживанням у їжу підберезники зазвичай варять, смажать або маринують.

Підберезники містять в собі близько 35% білка, багатого різними амінокислотами. Ці гриби відрізняються високим вмістом вітаміну PP та інших важливих мікро-і макроелементів.

Читайте на cайті:

Теги:

1 коментар до публікації “ПІДБЕРЕЗНИКИ”

Залишити коментар

 • гливи
  ГЛИВИ

  грудзі
  ГРУДЗІ

  Печериці
  ПЕЧЕРИЦІ

  Свинушка товста
  СВИНУШКА ТОВСТА
 • Яндекс.Метрика