postheadericon ОПЕНЬКИ

опеньки

– гриби, незважаючи на свою єдину назву, поєднують гриби що належать до різних родин. Сюди належать і представники рядовкових, і строфарієвих, та деяких інших сімейств грибів.

Крім назви, є у них і інші спільні риси. Опеньки, фото яких є на нашому сайті а також в будь-якому довіднику грибника, як правило, виростають на пнях, відмерлій деревині, майже завжди – великими сім’ями. Ці гриби поширені в лісах північної півкулі і зустрічаються з початку квітня до кінця листопада.

Найчастіше в наших широтах можна побачити такі різновиди опеньків:

Опеньки літні. Відрізняються колокольчатим капелюшком мідно-коричневим відтінком (в центрі капелюшка є невеликий горбик), високою (до 7 сантиметрів) ніжкою, поверхня якої над кільцем має гладку, а під ним – лускатну поверхню.

Опеньки осінні. Мають покриту дрібними лусочками капелюшки блідих відтінків зеленого або коричневого кольорів (в центрі забарвлення більш інтенсивне), край капелюшка відрізняється хвилястою формою, іноді загнутий вниз. Ніжка біла, кільце також біле, але нерідко має жовтуватий край.

Опеньки зимові. Добре помітні, завдяки своїй червоно-коричневому забарвленні. Капелюшок маслянистий, опуклий, край капелюшка світло-жовтий. Ніжка трубчаста, коричневого кольору.

Опеньки помилкові. Ця назва також об’єднує гриби декількох видів. Сюди відносяться представники таких пологів як гіфолома і псатірелла. Несправжні опеньки найпростіше відрізнити від літніх та осінніх опеньків по відсутності у них кільця навколо ніжки. Також несправжним опенькам властива наявність капелюшків яскравих, насичених відтінків червоного і жовтого кольорів.

Більшість опеньків відносяться до умовно-їстівних грибів. Вони вживаються в їжу в солоному, маринованому, смаженому або вареному вигляді. Перед приготуванням потребують вимочування.

Лікувальні властивості осінніх опеньків полягають в їх кровотворних здібностях, крім того вони є прекрасними природними антибіотиками. Також, їх можна вживати і як проносний засіб.

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

 • маслюки
  МАСЛЮКИ

  Свинушка товста
  СВИНУШКА ТОВСТА

  обробка грибів
  ОБРОБКА ГРИБІВ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

  опеньки
  ОПЕНЬКИ
 • Яндекс.Метрика