postheadericon МАРИНУВАННЯ ГРИБІВ

маринування грибівДля придатні білі, підосичники, підберезники, моховики, маслюки, рижики, опеньки осінні і літні, строфарії синьо-зелені, свинушки, лисички, шампіньйони. Маринувати найкраще невеликі капелюшки молодих грибів. Якщо в маринування йдуть більші капелюшки, то їх слід розрізати на половинки і четвертинки з таким розрахунком, щоб при відварюванні вони всі проварилися одночасно. У білих грибів та красноголовців можна маринувати і ніжки, але окремо від капелюшків, попередньо розрізавши їх упоперек на часточки довжиною 2-3 см.

Маринувати гриби слід окремо за видами. Разом з підосичниками, наприклад, не можна відварювати маслюки, оскільки при цьому вони набувають темного забарвлення. Підосичники і білі гриби не можна відварювати разом з підберезниками, тому що вони проваряться неоднаково. Підосичники і білі гриби, як найбільш тверді, можуть виявитися недовареними, а підберезники перевареними.

Гриби перед маринуванням відбирають за розміром, чистять, вимочують, щоб позбутися від сміття і бруду. Потім їх ретельно промивають і обрізають ніжки: у красноголовців і підберезників – до 3 см, у маслюків та моховиков – до 1,5 см, у білих, опеньків, лисичок, свинушок, строфарії синьо-зеленої ніжки обрізають на відстані 0,5 см від капелюшка. У маслюків обов’язково знімають з капелюшка шкірку. Моховики перед варінням заливають окропом і промивають у холодній воді, інакше маринад буде темним. Свинушки і валуї слід вимочити протягом декількох годин, а потім злегка відварити в підсоленій воді і промити. Строфарію синьо-зелену також необхідно відварити протягом 5-8 хв, воду злити, а гриби промити, аби видалити слиз.

Читайте на cайті:

Теги:

Залишити коментар

 • опеньки
  ОПЕНЬКИ

  ГНОЙОВИК РОЗСІЯНИЙ
  ГНОЙОВИК РОЗСІЯНИЙ

  Свинушка товста
  СВИНУШКА ТОВСТА

  обробка грибів
  ОБРОБКА ГРИБІВ В ДОМАШНІХ УМОВАХ
 • Яндекс.Метрика